Boatersland Marine > Maintenance > Boat Stands > Brownell Boat Stands KS28GBASE Keel Stand 28" 40" Galv Base
  Brownell Boat Stands KS28GBASE Keel Stand 28" 40" Galv Base
Click to enlarge
Item #: BBSKS28GBASE
Quantity:
16%
List Price:
Price:
In Stock - Ships the next business day.
No restocking fees on return.
Click to verify BBB accreditation and to see a BBB report.
Details:
Description: Base Only
Size: 28" to 40"
Did you Know?
ALL products we sell are factory new and come with the full Manufacturers Warranty!
Related products
Brownell Boat Stands MB1V V-Top Motorboat Stand 33" to 50" |  Brownell Boat Stands SB1V V-Top Sailboat Stand 64" to 79" |  Brownell Boat Stands SB3V V-Top Sailboat Stand 35" to 52" |  Brownell Boat Stands K4 Keel Stand Base Only 16" to 24" |  Brownell Boat Stands KTOP Orange Keel Top 13" |  Brownell Boat Stands BTOP Blue Flat Top 16" |  Brownell Boat Stands GTOP Grey Flat Top 22.5" |  Brownell Boat Stands OTOP Orange Flat Top 27.5" |  Brownell Boat Stands BTOPV Blue V-Top 16" |  Brownell Boat Stands GTOPV Grey V-Top 22.5" |  Brownell Boat Stands OTOPV Orange V-Top 27.5" |  Brownell Boat Stands OPLY Orange Plywood Pad 12" x 12" |  Brownell Boat Stands B6 Wood Blocking 6" x 6" x 22" |  Brownell Boat Stands B8 Wood Blocking 8" x 8" x 22" |  Brownell Boat Stands B12 Wood Blocking 12" x 12" x 22" |  Brownell Boat Stands BRB16 Bow Rack / Keel Bench 16" |  Brownell Boat Stands MB2GBASE Galv Mb Stand Base Only 29 46" |  Brownell Boat Stands Galv Motor Boat Stand 29 46" |  Brownell Boat Stands BR37 Boat Stand LG Boston Whaler |  Brownell Boat Stands KFTOP Flat Top Stacking Keel Stand |  Brownell Boat Stands KS28BASE Keel Stand 28" 40" Base |  Brownell Boat Stands KS28GBASE Keel Stand 28" 40" Galv Base |  Brownell Boat Stands KVTOP Keel Stand V Top Only |  Brownell Boat Stands MB0GBASE Galv Mb Stand Base Only 41 58" |  Brownell Boat Stands MB0XBASE Mb Stand Baseonly 54 72 |  Brownell Boat Stands MB1GBASE Galv Mb Stand Base Only 33 50" |  Brownell Boat Stands MB3GBASE Galv Mb Stand Base Only 25 38" |  Brownell Boat Stands MB4GBASE Galv Mb Stand Base Only 18 25" |  Brownell Boat Stands PD2 Pontoon Dolly 2 Ea/Pk |  Brownell Boat Stands PVTOP Pontoon V Top |  Brownell Boat Stands SB4GBASE Galv Sb Stand Base Only 24 36" |  Brownell Boat Stands TLCPAD Tlc Pad with Fasteners
Brownell Boat Stands KS28GBASE Keel Stand 28" 40" Galv Base - Boat Stands